info@miayasam.com
0516 163 5303
Hafta içi, 09:00-18:00 Pts - Cts
Mia yaşam merkeziSıkça sorulan sorular

Diyet; aç kalmak, tek yönlü beslenmek, yasaklar listesi, akla hayale gelmeyen isimler adı altında sunulan listeler, popüler insanların önerileri ve uygulamaları, tek düze bir beslenme kalıbı değildir. Diyet; bir Beslenme ve Diyet Uzmanı/Diyetisyen tarafından kişiye özgü hazırlanan yeterli, dengeli ve sağlıklı beslenme programıdır. Diyet sisteminiz nasıl ilerliyor? Öncelikle bir ön görüşme ile danışanımızı tanıyoruz. Akabinde gerekli kan tahlilleri ve vücut analizi yapılarak diyet programını oluşturuyoruz. Haftalık görüşmelerle diyeti revize ediyoruz. Belirli periyotlarla kan tahlillerini yeniliyoruz. Daima iletişim halinde oluyoruz. Kalori hesabı değil, değişim hesabı yapıyoruz. Sağlıklı beslenmenin yaşam şekli haline gelebilmesi için, yasaksız, dengeli bir beslenme programı uyguluyoruz

Öncelikle bir ön görüşme ile danışanımızı tanıyoruz. Akabinde gerekli kan tahlilleri ve vücut analizi yapılarak diyet programını oluşturuyoruz. Haftalık görüşmelerle diyeti revize ediyoruz. Belirli periyotlarla kan tahlillerini yeniliyoruz. Daima iletişim halinde oluyoruz. Kalori hesabı değil, değişim hesabı yapıyoruz. Sağlıklı beslenmenin yaşam şekli haline gelebilmesi için, yasaksız, dengeli bir beslenme programı uyguluyoruz

Online diyet, Rize dışındaki danışanlarımıza sunduğumuz bir hizmettir. Birebir görüşmeden vücut analizi dışında herhangi bir farklılığı yoktur. Sadece e-mail yoluyla diyet yazılmamaktadır. Haftalık olarak Whatsapp, Skype, Facetime gibi görüntülü iletişim araçlarıyla randevular gerçekleştirilmektedir.

Vücut analizi yaparken 4 saat aç ve susuz olunmalıdır. Üzerimizde herhangi bir metal aksesuar bulunmamalıdır. Kadınlar için mensturasyon dönemi olmamalıdır. Gebelik döneminde ve kalp pili bulunması durumunda vücut analizi yapılması uygun değildir.

1 ayda 2-6 kilogram vermek idealdir. Daha önce uyguladığınız diyetler, diyet başlangıç kilonuz, cinsiyet farklılığı, aktivite süresi gibi nedenlere bağlı olarak değişim gösterebilir.

Kişisel diyet listeleri (beslenme programları), her kişinin kendi beslenme alışkanlıkları, yaşı, cinsiyeti, günlük fiziksel aktiviteleri, herhangi bir hastalığının olup olmaması gibi etkenler göz önünde bulundurularak, kişiye özel olarak, kişinin alması gereken enerji (kalori) miktarına ve beslenme ögelerine göre hazırlamaktadır. Bu sebeplerle, başka bir kişinin diyet listesi, saydığımız bu faktörlere göre hazırlanmış olup, sizin için uygun olmayabilir. Hatta arkadaşınızın kilo vermesini sağlayan liste, sizin kilo almanıza sebep olabilir.

Fazla kilolarınızı uzun bir sürede aldığınız halde kısa sürede kilo kaybı yaşamaya çalışmamalısınız. Unutmamalıdır ki, sağlıksız ve hızlı kilo kaybı sonucunda kiloların geri alınması kaçınılmazdır.

Maalesef mümkün değil. Diyet yaparken hangi bölgedeki yağlarınızın yakılacağı genetik özellikleriniz tarafından belirlenir. Basen eriten, göbek yok eden diyetler bilimsel olarak mevcut değildir. Egzersiz ile desteklenirse istenilen incelme sağlanılabilir.

Aç kalmak demek kilo vermek demek değildir. Vücudunuzun kendi işlevlerini devam ettirebilmesi için, belirli bir miktarda enerji ve besin ögelerini alması gerekmektedir. Aç kalarak yapılan diyetlerde, vücut otomatik olarak kendini korumaya alır ve bu da yağ depolamanızın artmasına sebep olabilir. Bu süreçlerde vücudunuzun ihtiyacı olan enerji ve besin ögelerini karşılayacak, kendi beslenme alışkanlıklarınıza uygun bir beslenme programı için bir beslenme ve diyet uzmanı ile iletişime geçilmesi sağlıklı bir süreç için gereklidir