info@miayasam.com
0516 163 5303
Hafta içi, 09:00-18:00 Pts - Cts
Mia yaşam merkeziEmzirme Danışmanlığı

Emzirme dönemi, annenin gebelik öncesi fizyolojisine ve bedenine adım adım dönerken bir yandan da bebeğinin büyüme gelişmesine katkı sağladığı kompleks bir dönem. Hem anne hem de bebeği için yeni bir dönem olan bu dönemde, doğru beslenmek; annenin sağlığını koruduğu kadar bebeğinin beslenmesine doğrudan etki edebilir.

Emzirme doğal olduğu kadar teknik bir konudur ve yaşandıkça öğrenilir; bebeğin tutuş pozisyonundan, emzirme süresine, hangi memenin önce vereceğinden, kaç saat ara ile besleyeceğine, annenin hangi besinleri tüketeceğine, ne kadar su içeceğine kadar pek çok konuda emzirme danışmanı, anneye emzirme konusunda tüm desteği sağlar.

Emzirme süreci ve beslenme iç içe olduğundan dolayı 2020 yılında aldığım 3 aylık eğitim sonunda “Emzirme Danışmanı” unvanımı kazandım. Amacım annelerin hislerini daha iyi anlayacak sadece “ Diyetisyen” olarak değil, başarılı bir emzirme sürecinin sağlanmasında da annelerle beraber olmak istiyorum. 

Unutmayın! Emzirme danışmanlığı; gebelik döneminden itibaren başlar. 

Gebelik döneminde kaç kilo almalısın?

Hangi besinleri tüketip, hangilerini tüketmemelisin?

Gebelik sürecinde ihtiyacın olan besin miktarları ne kadar?

Eğer sizinde gebelik dönemi ile ilgili bu ve bunun gibi kafanıza takılan sorular varsa ve benimle bu süreçte yol almak istiyorsanız bilgi alabilirsiniz.